Γυμναστικός Σύλλογος Κερατσινίου : Διακρίσεις στο Διασυλλογικό και επίτευξη ορίων για το Πανελλήνιο πρωτάθημα

157
Το Σάββατο 29/4 διεξήχθη το διασυλλογικό πρωτάθλημα Κ18 με πολλές διακρίσεις, ρεκόρ και προκρίσεις για το πανελλήνιο πρωτάθλημα Κ18.
Ο σύλλογος μας κατέκτησε την 3η θέση στη βαθμολογία κοριτσιών και την 6η συνολικά ανάμεσα σε 36 σωματεία Πειραιά και ΝΔ Αττικής. Οι αθλητές και αθλήτριες μας κατέκτησαν 6 μετάλλια (2 χρυσά – 2 ασημένια – 2 χάλκινα) και πέτυχαν 6 όρια πρόκρισης για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18. Ένα χρυσό και ένα ασημένιο μετάλλιο για την Αναστασία Ανδρεάδη σε σφαίρα (14.80μ) και δίσκο (39.37μ – ρεκόρ συλλόγου).
Χρυσό μετάλλιο για τη σκυταλοδρομία 4Χ400μ ανδρών (Νικητάκης Παν – Μεταξάς Σπ – Κουντούρης Αθ – Ανδρεάδης Βλ) 3.41.30”. Ασημένιο μετάλλιο για την Κρεούζη Αλεξία στο μήκος (5.13μ). Χάλκινα μετάλλια για την Ελπίδα Δημοπούλου στα 1500μ (5.07.06”) και τον Μεταξά Σπύρο στα 400μ (53.31”). Αξίζει να σημειωθεί ότι τα κορίτσια που κατέκτησαν μετάλλιο αγωνίζονται στην κατηγορία Κ16.