Σπουδαίο διήμερο για τους αθλητές του Γυμναστικού Συλλόγου Κερατσινίου με επιτυχίες, νίκες και ρεκόρ

74

Ολοκληρώθηκε στην Πάτρα το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18, ένα πολύ σπουδαίο διήμερο για τους αθλητές του Γυμναστικού Συλλόγου Κερατσινίου, γεμάτο επιτυχίες, νίκες και ρεκόρ.

Ο Βλαδίμηρος Ανδρεάδης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 400μ με εμπόδια με επίδοση 52.21”, επίδοση που αποτελεί Νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ Κ18 και είναι η 2η στην Ευρώπη στην κατηγορία Κ18.

Η Αναστασία-Μιχαέλα Ανδρεάδη κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στη σφαιροβολία με επίδοση 16.46μ, χάνοντας το χρυσό μετάλλιο για ένα μόλις εκατοστό, βελτιώνοντας παράλληλα τη δική της Πανελλήνια Επίδοση Κ16., επίδοση που αποτελεί την κορυφαία στην Ευρώπη και 2η στον Κόσμο στην κατηγορία Κ16 Παράλληλα κατέκτησε τη 12η θέση στον τελικό της δισκοβολίας με επίδοση 32.73μ

Η Νατάσα Μπαλούμη κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στις γυναίκες Κ23 στο έπταθλο, ενώ παράλληλα ήταν 4η στις γυναίκες στο ίδιο αγώνισμα, με επίδοση 4792 βαθμούς, επίδοση που αποτελεί ατομικό της ρεκόρ και ρεκόρ συλλόγου.

Η ομάδα σκυταλοδρομίας 4Χ100μ Κ18 κοριτσιών αποτελούμενη από τις Παρασκευοπούλου Ειρήνη, Κουτζή Γεωργία-Άννα, Κουμαρτζάκη Αγγελική και Μυστακίδου Μαρία κατέκτησαν την 10η θέση με επίδοση 49.98”, επίδοση που αποτελεί νέο ρεκόρ συλλόγου

Η Αγγελική Θεολόγου έχασε στις λεπτομέρειες την είσοδο της στον τελικό του άλματος επί κοντώ και με επίδοση 3.10μ κατέκτησε την 13η θέση

Η Μαρία Μυστακίδου στα 100μ πέτυχε σπουδαίο ατομικό ρεκόρ στον πρωινό προκριματικό με επίδοση 12.50”, που αποτελεί νέο ρεκόρ συλλόγου, επίδοση που της έδωσε το εισιτήριο για τον τελικό του αγωνίσματος κατακτώντας τελικά την 15η θέση με επίδοση 12.82”

Οι βενιαμίν της ομάδας (γεννημένες το 2009) κέρδισαν σπουδαίες εμπειρίες και έκαναν πολύ καλό αγώνα.

Συγκεκριμένα η Αλεξία Κρεούζη κατέκτησε την 17η θέση στο άλμα εις μήκος με επίδοση 5.27μ και η Ελπίδα Δημοπούλου κατέκτησε την 21η θέση στα 3000μ με επίδοση 11.12.16”

Η Κουτζή Γεωργία Άννα στα 200μ πέτυχε ατομικό ρεκόρ με επίδοση 26.52 κατακτώντας την 18η θέση

Ο Σπύρος Μεταξάς στα 200μ πέτυχε νέο ατομικό ρεκόρ με επίδοση 23.63” κατακτώντας την 24η θέση, ενώ στα 100μ πέτυχε νέο ατομικό ρεκόρ με επίδοση 11.84” κατακτώντας την 37η θέση

Η Αγγελική Κουμαρτζάκη στα 400μ πέτυχε ατομικό ρεκόρ με επίδοση 62.14” και κατέκτησε την 27η θέση

Η Σωτηρία Κωνσταντακάτου στο άλμα τριπλούν πέτυχε ατομικό ρεκόρ με επίδοση 10.41μ και κατέκτησε την 36η θέση.